Časté dotazy

Ozon se přirozeně nachází v okolním prostředí. Při normální teplotě a tlaku je ozon namodralý s intenzivním zápachem. Ve větší koncentraci se tvoří během bouřek anebo v okolí vodopádů. Ozon je známý také pod pojmem „aktivní kyslík“. Jde o formu atomu kyslíku, který vdechujeme v diatomické formě.

Málokdo ví, že ozon je jedno z nejsilnějších desinfekčních činidel na světě. Při sterilizaci a dezinfekci je více než 3000x rychlejší než chlór, 25x efektivnější než kyselina chloritá (NOCL), 2500x účinnější než chlornan (OCL) a 5000x silnější než chloramin (NH2CL). To vše při zachování maximální bezpečnosti.

Při použití ozonu nemají bakterie a viry sebemenší šanci. K zabití bakterií, virů, plísní a hub stačí hladina ozónu o hodnotě 0.4ppm. My tuto hladinu několikanásobně překročíme a zajistíme tím maximální účinek. Mikroorganismy, které jsou za normálních podmínek rezistentní vůči chlóru nebo potřebují hodiny kontaktního času, jsou zničeny ozónem během několika sekund.

Po telefonické dohodě naši zkušení kolegové dorazí na předem určené místo. Během ozonování v místnostech nesmí být žádní lidé, zvířata a rostliny. Poté se vrátíte do vydezinfikovaného a sterilního prostředí Vašeho domova.

Objednávky přijímáme 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Pracujeme tedy také přes víkendy a svátky. Vše spočívá na vzájemné dohodě.

I když je ozon po překročení limitních koncentrací dráždivý, rychle (zhruba za 30 minut) se rozpadá na dvojatomový kyslík. Proto je zcela bezpečný, a navíc jde o trvale udržitelný způsob dezinfekce a údržby domácností i komerčních prostor.

Ozon je účinnější než bělící a čisticí prostředky na bázi chloru. Desinfekce ozonem je maximálně spolehlivá. Jde o nechemickou alternativu dezinfekce, která je 100% přírodní a nezatěžuje životní prostředí.